Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı'nda şirket yöneticileri ve çalışanlarının bireysel beslenme durumunu inceliyor; sağlığı iyileştirip, konsantrasyon ve motivasyonu en üst düzeyde tutarak firmanızın gelişimini destekliyoruz.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumunuzda bireysel beslenme danışmanlığı hizmetinin belirli periyotlarda (haftada 1 tam gün, haftada 1 yarım gün, 15 günde 1 tam gün vb.) sağlanmasını içerir.

Beslenme danışmanlığı hizmet içeriği

Belirli periyotlarda kurum yönetici ve çalışanlarına yerinde diyetisyen hizmeti

Kişisel vücut analizi (yağ ve kas kütlesi, yağ oranı, metabolizma hızı, bölgesel yağ dağılımı vb.)

Kişiye özel beslenme eğitimi

Kişiye özel diyet programı ve takibi

Kurumsal Beslenme Analiz ve Raporu

Çalışanların vücut analizleri doğrultusunda sağlık açısından riskli (zayıf veya obez) bireylerin belirlenmesi, kurumsal obezite haritasının çıkarılması, beslenmeyle ilintili hastalık risklerinin belirlenmesi ve iyileştirme önerilerinin raporlanmasını içermektedir.

Kuruma Özel İçerikler

Kurumunuza özel değerlendirme ve anket analizleri sonucu beslenme, egzersiz, estetik, tıp ve psikoloji alanlarında içerik oluşturarak kurum yayın organları (dergi, mail, broşür, afiş vb.) aracılığıyla çalışanların sağlıklı yaşam bilgi düzeyini arttırmayı amaçlar.

Kurumsal Eğitimler

Uzman diyetisyenler, spor eğitmeni, psikolog ve alanında uzman hekimlerden oluşan ekibimizle sağlıklı beslenme, vücut ağırlığı yönetimi, egzersiz, ofiste egzersiz, sağlıklı yaşamda sürdürebilirlik, stres yönetimi, motivasyon, performans arttırma veya talep edilen diğer konu başlıklarında eğitimler verilmektedir.

Menü Danışmanlığı

Kurumsal şirketler, firmalarde yemek düzeninin çalışanların beslenme ihtiyaçları doğrultusunda incelenmesi ve değerlendirilmesi, menü değişiklikleri ve/veya yeni menü planlaması, yemekhane/mutfak gibi bölümlerin denetimi, sağlıkla uygunluğu hakkında raporlama ve iyileştirilmeleri içerir.

Restoran ve kafelerde menü danışmanlığında ise, menülerin besin değerlerinin hesaplanması, hizmet sağlanan müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik sağlıklı menü alternatiflerinin planlanması yapılmaktadır.

Ürün Danışmanlığı

Gıda ve besin takviyesi (vitamin, mineral, sporcu destek ürünleri, probiyotik, omega-3 vb.) üretimi yapan sektörel firmalara besin içerikleri ve sağlıkla etkileşimleri konusunda bilimsel literatür desteği sağlamak, eğitim materyalleri oluşturmak ve sağlık çalışanı ya da kullanıcı eğitimlerini yürütmek amaçlı kurumsal danışmanlıktır.

Egzersiz Danışmanlığı

Kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına özel belirli periyotlarda yürüyüş, koşu, pilates gibi egzersiz etkinlikleri düzenlenerek çalışanlara sürdürülebilir sağlıklı yaşam için düzenli egzersiz alışkanlığı kazandırmak hedeflenir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı firmanızı hedeflediğiniz noktaya sağlıkla ulaşmasını sağlayacak önemli bir yatırım; firmanın geleceğine önemli bir katkıdır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Ekibimiz;

Uzman Diyetisyenler

Uzman Hekimler

Spor Eğitmeni

Yaşam Koçu